کاخ ورسای فرانسه

کاخ ورسای فرانسه

با گردشگران دور دنیا همراه شوید تا با بنای تاریخی کاخ ورسای فرانسه (Palace of Versailles) آشنا شوید.

کاخ ورسای فرانسه

این کاخ با شکوه در شانزده کیلومتری جنوب غربی پاریس در کشور فرانسه و در شهر ورسای جای گرفته و محل خانواده سلطنتی فرانسه در گذشته بوده است.چیزی که باعث توجه مردم و گردشگران شده معماری با شکوه و بی نظیر کاخ ورسای در کنار گذشته تاریخی و تاثیر آن بر سیاست فرانسه است.

کاخ ورسای

کاخ ورسای دارای ۳۵۰ واحد اقامتی که از نظر اندازه و ساخت با یکدیگر متفاوت‌اند، است. مساحت و موقعیت جغرافیایی مکانی که برای زندگی در اختیار افراد قرار می‌گرفت، به مقام آن‌ها و میزان نزدیکی‌شان به پادشاه بستگی داشت.

اتاق خواب لویی چهاردهم در بالاترین طبقه و در مرکز محور غربی-شرقیِ کاخ ورسای قرار دارد. این اتاق به عنوان مهمترین مکان در فضای داخلی کاخ ورسای شناخته می‌شد. مراسم بیدار شدن و به خواب رفتن پادشاه که نماد طلوع و غروب خورشید بود در حالی در آن برگزار می‌شد که عده‌ای از ندیمان پادشاه او را همراهی می‌کردند.

این دو مراسم جزء مراسم ‌های مهمی بود که هر روز و هر شب برگزار می‌شد. در واقع دربار پادشاهی به عنوان نمونهٔ کوچک‌تر جهان هستی شناخته می‌شد و در این میان خودِ پادشاه نقشِ خورشید را داشت. هر کاری که پادشاه می‌کرد، به عنوان استعاره‌ای نمادین از وجود الهی او در نظر گرفته می‌شد. «پلکان سفیران» که در کاخ ورسای در آن زمان احداث شد، به عنوان یکی از تشریفاتی‌ترین بناهای عصر باروک شناخته می‌شود. با استفاده از این پلکان بود که با دقت تمام امکان تعامل ملاقات‌کنندگان با پادشاه فراهم می‌شد.

باغ های کاخ

در کنار ساختمان‌های کاخ ورسای، تعدادی باغ وسیع و زیبا هم ساخته شدند که هر کدام از آن‌ها دارای طرح و شکل مشخصی بود. مثلا یکی از باغ‌ها به شکل ستاره ساخته شده بود. برای تزئین باغ‌ها نیز  از مجسمه و آب‌نماهایی استفاده شد که به وسیلهٔ یک سیستم هیدرولیکی آب را با فشار به بالا می‌فرستادند. گودک اسنجدار، هدف از ساخت باغ‌هایی به این زیبایی و عظمت را فقط به این دلیل می‌دانست که لویی چهاردهم می‌خواست نشان دهد از قدرتی خداگونه برخوردار است و قدرت او باعث گشته تا بر طبیعت نیز سلطه داشته باشد.

در نهایت میتوانید با تهیه تور فرانسه از این بنای تاریخی و زیبا دیدن کنید.

ارسال پاسخ

*

code

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید

Call Now Buttonمشاوره رایگان : 22042355-021