هواپیمایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر

معرفی هواپیمایی کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر (Kish Airlines) در سال ۱۳۷۰ و در راستای توسعه گردشگری جزیره کیش آغاز به کار کرد. در دهه ۷۰ و با ساخت و سازها و مدرن سازی جزیره کیش و تبدیل شدن این جزیره به منطقه آزاد تجاری لزوم وجود راه ارتباطی بین جزیره کیش و سایر شهرهای ایران و همینطور کشورهای حاشیه خلیج فارس احساس می شد. به همین منظور هواپیمایی کیش ایر که یک ایرلاین خصوصی و متعلق به سازمان منطقه آزاد کیش است تاسیس شد. در ادامه با گردشگران دور دنیا همراه باشید.

تاریخچه فعالیت کیش ایر

شرکت هواپیمایی کیش ایر در سال ۱۳۷۰ تاسیس شد و فعالیت خود را از سال ۷۱ و با دو فروند هواپیمای اجاره ای آغاز کرد. در حال حاضر کیش ایر در جزیره کیش و تهران دفتر مرکزی دارد. با گسترش گردشگری جزیره کیش و ورود گردشگران داخلی و خارجی به این منطقه آزاد تجاری، کیش ایر نیز با تغییر مدیریت به توسعه و ارتقا ناوگان هوایی خود اقدام کرد.

ناوگان هوایی کیش ایر

هواپیمایی کیش ایر سابق بر این از ۲ فروند هواپیمای مسافربری توپولوف نیز استفاده می کرد، اما پس از ممنوعیت استفاده از این نوع هواپیما و در پی بخشنامه سازمان هواپیمایی ایران، شرکت هواپیمایی کیش ایر این دو فروند هواپیما را از ناوگان هوایی خود کنار گذاشت و هواپیماهای جدید را جایگزین آن ها کرد. در حال حاضر کیش ایر ۱۲ فروند هواپیما دارد که مدل های این هواپیماهای مسافربری به شرح زیر است:

  • دو فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۰ با ظرفیت جابجایی ۱۱۰ مسافر
  • ۲ فروند هواپیمای ایرباس ۳۲۱ با گنجایش حمل ۱۲۰ مسافر
  • ۳ فروند هواپیمای فوکر (Fokker 100) با ظرفیت ۱۱۷ مسافر
  • ۵ فروند هواپیمای مک دانل داگلاس ام دی-۸۰  (McDonnell Douglas MD-80)  با ظرفیت جابجایی ۱۶۲ مسافر

کلاس های پروازی

کیش ایر در دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business Class) پروازهایی به مقاصد مختلف انجام می دهد. بلیط هواپیمای بیزنس کلاس این شرکت هواپیمایی در مسیرهای رفت و برگشت پروازهای تهران- کیش و تهران-مشهد به مسافران ارائه می شود.

مسیرهای پروازی

کیش ایر روزانه پروازهای متعددی به مقاصد مختلف دنیا انجام می دهد. این مقاصد خارجی و داخلی عبارتند از:

  • مقاصد داخلی: بوشهر، یزد، آبادان، بندرعباس، جزیره ابوموسی، اراک، اهواز، بندر عسلویه، بندرعباس، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، بندر ماهشهر، مشهد، رشت، جزیره قشم، شهرکرد، شاهرود، شیراز، تبریز، همدان و زنجان
  • مقاصد خارجی: عراق، عمان، سوریه، ترکیه، امارات متحده عربی (دبی و شارجه) و آذربایجان

ارسال پاسخ

*

code

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید

Call Now Buttonمشاوره رایگان : 22042355-021