هواپیمایی امارات

هواپیمایی امارات

معرفی هواپیمایی امارات

 

دفتر مرکزی

 

هواپیمایی امارات متعلق به امارات متحده عربی است و دفتر مرکزی آن در امیر نشین شهر دبی قرار دارد.این شرکت پروازهای منظم روزانه را از دبی به مقاصدی در خاورمیانه ، خاور دور ، اروپا ، آفریقا ، شبه قاره هند ، جنوب شرق آسیا و آمریکای شمالی انجام میدهد و فرودگاه بین المللی دبی ، قطب این شرکت هواپیمایی به شمار می آید و هواپیمایی امارات بزرگترین شرکت هواپیمایی در خاورمیانه است.با گردشگران دور دنیا همراه شوید تا با این شرکت بیشتر آشنا شوید.

 

 

تاریخچه شرکت

 

 

هواپیمایی امارات پروازهایش به مقصد هندوستان و شهرهای بمبئی و دهلی را در تاریخ 25 سپتامبر 1985 آغاز کرد. در ماه اکتبر همان سال پرواز از دبی-کراچی پاکستان را هم اضافه کردند. یک فروند ایرباس ای۳۰۰ و یک فروند بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰ که از هواپیمایی پاکستان اجاره کرده بودن جزء اولین هواپیما هایی بودند که در شرکت هواپیمایی امارات پرواز می کردند.

سپس دو فروند بوئینگ ۷۲۷-۲۰۰ ادونسد دست دوم به ناوگان هوایی امارات اضافه شدند. هواپیمای ایرباس ای۳۸۰ نو زمانی به ناوگان هوایی امارات اضافه شد که دلارهای نفتی به این شرکت تزریق شد و این هواپیما بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان شناخته شد. (بلیط هواپیما ارزان دبی را از وب‌سایت ما خریداری کنید).

در ژوئیه ی ۱۹۸۷ به مقصد فرودگاه گت‌ویک لندن انگلستان اولین پرواز اروپایی این شرکت بود همچنین در ژوئن ۱۹۹۰ با پرواز به سنگاپور اولین پرواز این شرکت به خاور دور بود. در سال ۱۹۹۸ امارات ۴۰٪ سهام شرکت هواپیمایی ایر لانکا را خریداری نمود و مدیریت این شرکت سریلانکایی را برعهده گرفت.

 

افتخارات و شعار شرکت

 

 

این شرکت لقب بهترین شرکت ایرلاین جهان را در سال 2013 بدست آورد. هواپیمایی امارات نزدیک به ۲۰۰ هواپیمای نو و ۱۸ هزار خدمه پرواز دارد. از سال ۲۰۰۴ آرم و لوگوی این شرکت به پرواز امارات (Fly Emirates) تغییر کرد. سپس شعار «به اکتشاف ادامه بدهید، پرواز امارات» جایگزین گشت و بعد کمپینی تبلیغاتی تحت عنوان «بازدید از دبی، پرواز امارات» به راه افتاد. از سال ۲۰۱۲ تا به امروز شعار این شرکت «سلام فردا» بوده است.

بخش های بزرگ و مجزایی در شرکت هواپیمایی امارات ایجاد شد که مربوط به صنعت هوایی نیست از جمله این بخش ها می توان: بیمارستان-خدمات-تغذیه-مهندسی و… اشاره نمود. مصرف سوخت پایین شرکت هواپیمایی امارات مهمترین شاخصه ناوگان هوایی این شرکت است. از لحاظ میزان ترانسفر مسافر بین‌المللی بر اساس شاخص مقیاس کیلومتر برای هر مسافر شرکت هواپیمایی امارات را هم اکنون هفتمین ایرلاین بزرگ دنیا قرار داده است.

 

کلاس های پروازی

 

 

فرست کلاس

دارای 3 نوع کابین فرست کلاس می باشد که شامل سوئیت کامل با در، تخت مخصوص به نام Skycruiser و صندلی مخصوص خواب می‌شود. طبیعتا نوع اول گرانتر و دارای امکانات بسیاری همچون یخچال جدا، تلویزیون ۲۳ اینچ و …است. این نوع کابین در ایرباس‌های A۳۸۰-۸۰۰، A۳۴۰-۵۰۰ و بوئینگ‌های ۷۷۷ وجود دارد.

بیزینس کلاس

در این نوع کابین که ارزان قیمت است و طرفداران زیادی هم دارد امکاناتی همچون چراغ‌های مطالعه، تلویزیون ۱۷ اینچی، ماساژور، شارژر و پورت usb، پارتیشن خصوصی و… وجود دارد. امکاناتی که قرار دادند در هر کدام از هواپیماهای امارات متفاوت می باشد.

اقتصادی

به دلیل امکانات محدودی که در این نوع کابین قرار دادند مثل پورت‌ usb و تلویزیون ICE ارزان ترین نوع کابین این شرکت هستند.

میزان بار مجاز

میزان بار مجاز در کلاس‌های مختلف هواپیمایی امارات با یکدیگر متفاوت می باشند. مثلا میزان بار مجاز در کلاس اقتصادی 30 کیلوگرم برای هر نفر می باشد و کلاس بیزینس 40 کیلوگرم و فرست کلاس 50 کیلو گرم در نظر گرفته اند. توجه کنید که اگر کیف یا چمدان شما ابعاد آن از ۳۰۰ سانتیمتر بیشتر باشد آنرا باید به بخش حمل بار منتقل کنید و استثنایی برای هیچکس نمی باشد.

 

حوادث هواپیمایی امارات

 

تا به امروز 3 سانحه برای ناوگان این شرکت اتفاق افتاده که تلفات جانی نداشته است و به شرح زیر می باشد:

  • روز ۱۹ آوریل سال ۲۰۰۴ یک فروند ایرباس ای۳۴۰-۳۱۳ ایکس امارات در فرودگاه ژوهانسبورگ در حال برخاستن بود که در آستانه باند پرواز، از مسیر خود خارج شد. به بخش هایی از باند و برخورد با چراغ های فرودگاه آسیب رساند.
  • در روز ۲۸ مه سال ۲۰۰۶ یک فروند ایرباس ای ۳۳۰-۲۴۳ امارات که از دبی راهی وین (پرواز ۱۲۷) شده بود، لحظاتی پس از برخاستن در فرودگاه بین‌المللی دبی فرود اضطراری کرد.
  • در تاریخ چهارشنبه ۴ آگوست ۲۰۱۶ در سانحه‌ای یک فروند بوئینگ ۷۷۷ هواپیمایی امارات که با ۲۸۲ مسافر و ۱۸ خدمه‌ی پروازی از تریواندروم در جنوب هند به سمت دبی پرواز می کرد، در فرودگاه مقصد فرود اضطراری می‌کند که آسیب جزیی مسافران را در پی داشت و بعد از پیاده شدن مسافران و خدمه ها تمامی هواپیما در آتش می سوزد.
  • ۲۶ ژانویه همین سال نیز یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ همین شرکت در حال پرواز به مقصد مالدیو بود مجبور به فرود اضطراری در شهر بمبئی هند به علت نقص فنی داشت.

 

ارسال پاسخ

*

code

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید

Call Now Buttonمشاوره رایگان : 22042355-021