راهنمای سفر به پاریس

راهنمای سفر به پاریس

راهنمای مسافرتی به پاریس | Travel Guide To Paris

کمتر کسی در دنیا با شنیدن نام پاریس به یاد برج ایفل نمی افتد. پاریس شهر قشنگی هاست وگرنه چرا به آن عروس شهرهای دنیا می گویند؟ شهری که یکی از مهمترین مقاصد گردشگری در اروپا به حساب می آید و گردشگران زیادی را به تماشای خود می کشاند. پاریس شهر لوکسی است و با سفر به آن برای روزها و ماه ها خاطره خواهید داشت. شهری که حتی خیابان های آن مثل یک موزه هستند، با قدم در کوچه پس کوچه های پاریس و تماشای کاخ ها، باغ ها و کافه های آن زمان را فراموش می کنید. اما قبل از سفر به هر نقطه ای از جهان داشتن اطلاعات کافی درباره جاذبه هایی که در آن مقصد وجود دارد و همچنین چشم اندازی نسبت به رستوران ها و هتل ها و امکانات آنها از جمله نیازهایی است که مسافران باید در اختیار داشته باشند. در راهنمای سفر به پاریس  قصد دارد تا این قبیل از اطلاعات را در یک مطلب به طور جامع تهیه نماید، ما را در سفر به کشور فرانسه همراهی کنید.

 

راهنمای سفر به پاریس

موقعیت جغرافیایی پاریس

شهر پاریس پایخت کشور فرانسه است و از لحاظ جغرافیایی در مرکز کمار رود سن قرار گرفته و شامل ۲ قسمت جزیره مانند می شود. ایل سن لویی بخش کوچکتر و ایل دو لا سیته قسمت بزرگتر را تشکیل داده و شامل بخش قدیمی شهر است.  مطابق با آمار سرشماری که در سال ۲۰۱۸ انجام شده حدود دومیلیون نفر در این شهر زندگی می کنند.

آب و هوای پاریس

در شهر پاریس انتظار اقلیمی اقیانوسی را داشته باشید. هوا تقریبا در تمام سال با رطوب و دمایی متوسط است. تابستان ها گرم و آفتابی است، اما نه آنقدر که آزار دهنده شود. زمستان هایش نیز آنقدرها سرد نیست، اغلب اوقات روزهای زمستان با برف اندکی روبرو است که با اینکه روزی زمین نمی شیند اما شهر را رویایی می کند. بهترین زمان برای سفر به پاریس ما فصل ها بهار و پاییز پیشنهاد می شود. در این فصل ها پاریس فوق العاده تر از همیشه می شود و با بهترین آب و هوا روبرو خواهید بود.

اطلاعات کلی از شهر پاریس

زبان رسمی: فرانسوی
واحد پول: یورو
نوع برق شهری: برق شهری در پاریس ۲۳۰ ولت و ۵۰ هرتز است.
کد کشور: +۳۳
شماره‌های اضطراری: ۱۱۲
اختلاف ساعت با تهران: دو و نیم ساعت از تهران عقب ‌تر است.
فرودگاه‌ های بین ‌المللی فرودگاه بین المللی شارل دو گلفـرودگاه اورلی (Orly sud)

ارسال پاسخ

*

code

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید

Call Now Buttonمشاوره رایگان : 22042355-021