جاذبه های مومباسا

جاذبه های مومباسا

مومباسا

مومباسا مقصدی ایده آل و دومین شهر بزرگ کنیا پس از نایروبی، شما را با دنیایی از دیدنی ها و جاذبه های گردشگری خیره کننده مواجه می کند. این شهر جزیره ای در کرانه اقیانوس هند قرار گرفته است و دور از ذهن نیست که گردشگران سفر به مومباسا را تنها برای قدم زدن بر روی سواحل شنی یا که آفتاب گرفتن انتخاب کنند. اما جاذبه های جزیره مومباسا تنها به سواحل رویایی آن ختم نمی شود! اماکن تاریخی و پارک های فوق العاده ای هم در مومباسا وجود دارند تا با گذراندن وقت در آنها، لذت شما را از سفر دوچندان کنند. همراه گردشگران دور دنیا باشید تا با جاذبه های گردشگری مومباسا کنیا آشنا شوید.

جاذبه های گردشگری مومباسا :

پارک هالر  (Haller Park)

غیرممکن است به مومباسا در آفریقا سفر کنید و رویای تماشای حیات وحش را نداشته باشید! از زرافه های گردن دراز گرفته تا کروکودیل ها و لاک پشت های غول پیکری که می توانید آن ها را از نزدیک لمس کنید. پارک هالر در بزرگراه مومباسا قرار گرفته و از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری مومباسا است. این پارک جانوران و اکوسیستم های مختلفی را در خود جای داده که بی شک تماشای آن ها به خصوص برای کودکان جذاب خواهد بود. جالب است بدانید که پارک هالر در ابتدا تنها منطقه ای خشک و بی آب و علف بود! در سال ۱۹۷۱ در پروژه ای به دست دکتر هالر، خاک این پارک از مواد معدنی و مفید غنی شد و به مرور به زیستگاهی بی نظیر و سرسبز تبدیل شد. این پارک خانه ی ماهی ها و جانوران آبی هم می باشد.

از ایده آل ترین تفریحاتی که می توان در پارک هالر انجام داد؛ غذا دادن به حیوانات، به خصوص زرافه هاست. اما به شما پیشنهاد می کنیم حتما پیش از رفتن به پارک، از کارکنان در رابطه با غذا دادن اجازه بگیرید.

قلعه ی مسیح  (Fort Jesus)


بی شک سفر به مومباسا بدون بازدید از قلعه ی مسیح ناتمام می ماند! این قلعه از محبوب ترین جاذبه های گردشگری مومباسا است که شما را به سفر در دل تاریخ می برد. قلعه ی مسیح توسط پرتغالی ها در سال ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۶ ساخته شد و لازم است بدانید که در سال ۲۰۱۱ در فهرست یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این قلعه در جاده نکرومه (Nkrumah) قرار گرفته و با توجه به نامش، ساختار کلی آن به شکل یک مرد می باشد.

با توجه به قدمت طولانی، نیمی از قلعه مسیح از بین رفته است. اما هنوز بخش هایی از آن وجود دارد تا نگاه ها را به خود خیره کند! درون قلعه نیز موزه ای وجود دارد که در آن از اشیاء قدیمی گرفته تا مجسمه ها، اشیا سفالی و ابزار جنگی قرار گرفته است.

شهر قدیمی مومباسا  (Old Town)


شهر قدیمی مومباسا، منطقه ای ایده آل برای گشت و گذار است که بی شک با خانه ها و ساختار قدیمی برای گردشگران جذاب خواهد بود! این منطقه در جنوب شرقی جزیره مومباسا قرار گرفته و روزگاری پرتغالی ها در آن فرمانروایی می کردند. این بخش از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری مومباسا است که در نزدیکی قلعه مسیح واقع شده است. شما می توانید در شهر قدیمی مومباسا به گشت و گذار بپردازید و بر روی سنگ فرش های قدیمی قدم بگذرارید. به هنگام قدم زدن، با خانه های قدیمی و درهای کنده کاری شده مواجه می شوید. خانه هایی که ساختار قدیمی دارند و جلوی درب آنها با گل و گیاه تزیین شده است تا شما را در حال و هوایی قدیمی غوطه ور کنند!

شهر قدیمی مومباسا بهترین جاییست که می توانید در آن سوغاتی های متنوع این جزیره همچون اشیا آنتیک، انواع روغن، مجسمه های قدیمی و قیمتی و یا ادویه های مختلف را از بازارهای قدیمی این شهر خریداری نمایید.

عاج های مومباسا  (Mombasa Tusks)


عاج های مومباسا، به عنوان نمادی در ورودی شهر خودنمایی می کنند. این عاج ها در واقع شباهت زیادی به عاج فیل دارند اما جنس آنها از آلومینیوم است. این عاج های غول پیکیر، در سال ۱۹۵۲ که ملکه الیزابت به شهر مومباسا سفر کرد، ساخته شد. کنار هم قرار گرفتن این عاج ها حرف M، را نشان می دهد که حرف اول مومباسا می باشد. همانگونه که گفته شد این عاج در ورودی شهر و درست در نزدیکی مغازه ها و بانک های مومباسا قرار گرفته است.

پارک ملی دریایی مومباسا (Mombasa Marine National Park)

سفر به دنیای زیر آب به خصوص در آفریقا از بی نظیرترین تجربه هاییست که می توانید در پارک ملی دریایی مومباسا از آن لذت ببرید. پارک ملی دریایی از جاذبه های گردشگری مومباسا که در هر فصلی شلوغ است! این پارک زیستگاه گیاهان و جانوران دریایی بسیاری است. از گیاهان دریایی همچون مانگروها گرفته تا صخره های مرجانی بی نظیر.

صرف نظر از تماشای گیاهان و جانوران دریایی، این پارک محلی ایده آل برای انجام ورزش های آبی است. موج سواری، اسکی روی آب و غواصی از جمله تفریحاتی است که گردشگران را به این پارک دریایی می کشاند. مطمئن باشید غواضی و شنا کردن در میان صخره های مرجانی و جانوران دریایی از لذت بخش ترین تفریحات شما خواهد بود.

سواحل شمالی مومباسا (North Coast Beaches)

سواحل شمالی مومباسا با زیبایی خیره کننده در شمال این شهر، گردشگران را به سمت خود جذب می کند. در این خط ساحلی هتل ها و ریزورت های بسیاری نیز وجود دارد که اقامتی بی نظیر برای مسافران به ارمغان می آورند. در این سواحل شمالی می توانید زیر سایه درختان نخل دراز کشیده، آفتاب بگیرید و به تماشای منظره روبه رو چشم بدوزید. آب های شفاف و زلال دریا زیستگاه جانوران بسیاری است و از بهترین تفریحات در آن می توان به ورزش های آبی اشاره کرد. پارک ملی دریایی مومباسا نیز در نزدیکی این خط ساحلی قرار گرفته است.

به جرئت می توان سواحل جنوبی این شهر را از زیباترین جاذبه های گردشگری مومباسا دانست. این منطقه مملوء از جنگل های باران زاست و بی شک گشت و گذار در میان آنها با تنفس بوی خاک باران خورده برای شما جذاب خواهد بود! در سواحل جنوبی پرندگان و جانوران متنوعی نیز وجود دارند. ساحل شلی، تیوی، دیانی از جمله سواحل جنوبی مومباسا هستند که مقصدی ایده آل برای گردشگری و غواصی و انجام ورزش های آبی همچون قایق سواری، موج سواری، اسکی روی آب و غواصی است.

ارسال پاسخ

ثبت نام کاربر در حال حاضر غیر فعال است. با مدیر سایت تماس بگیرید

Call Now Buttonمشاوره رایگان : 22042355-021